Už mi trochu „secesí“ aneb Milujte detaily!

Při svých procházkách secesní Prahou jsem si oblíbila objevovat detaily. Tak vás zvu – pojďte je se mnou hledat taky!

Fasády historických domů, především těch secesních, se totiž ozdobnými detaily většinou jen hemží..

Secesní Prahou

Zvu vás na cestu s eBookem Secesní RANDE S PRAHOU, který jsem pro vás vytvořila. EBook vás naučí detaily objevovat, postupem času naučíte své oko je VIDĚT – i když vám to může chvíli trvat, jako i mě.

Taky jsem hned všechny ty krásné detaily nevnímala – chce to cvik. Proto jsem se rozhodla provést vás svými secesními oblíbenci v centru města a trochu vám objevování  ukrytých krás ulehčit.

Secesní objevitel

Každá procházka Prahou, byť stejnými místy, je objevná, to je jasné. Pokaždé na vás vykoukne tu něčí kamenná hlava, tu si všimnete sochy, o kterou byste se do krve pohádali, že tam ještě minulý týden nebyla! A ona si to tam hoví pěknou stovku let. Znáte to taky?

Někdy mám pocit, že si z nás stavitelé přelomu 19. a 20. století stříleli.. Ukryli do svých fasád tolik roztodivných zvířecích tvorů, listoví, ozdob, květin, že když chvíli postojíte a začnete všechny ty kreace sledovat, až se vám z nich hlava zamotá..

Napsala jsem eBook Secesní RANDE S PRAHOU tak, aby vás vedl právě po těchto detailech.. Doporučuji vzít si s sebou na secesní cestu dalekohled a v případě, že toužíte po krásných fotografiích, i foťák s teleobjektivem.

Ten totiž zvládne ta největší kouzla.. ale fotit se dá i bez něj..

Kudy?

Secesních památek je v Praze velká spousta – určitě si hned vybavíte Obecní dům nebo historickou budovu Hlavního nádraží. Ty samozřejmě do eBooku zahrnuji, ale pojímám je poněkud jinak, než bývá běžné. O historii vás neošidím, ale mým cílem je upozorňovat na detaily, kterých si málokdo všímá a které nenápadně tvoří celkovou krásu památek.

Vedu vás nakonec trasou, kterou určitě dobře znáte – tedy přes Václavské náměstí, ulici Na Příkopě, náměstí Republiky, Staroměstské náměstí a Pařížskou ulicí až k řece. Po cestě si všímám – jak jinak – hlavně SECESNÍCH PAMÁTEK.

Objevným způsobem, krok za krokem secesím tempem – tedy elegantně plavně s dalekohledem a foťákem.

Pokud se vám před vašimi zraky město promění v záplavu secesně oděných dam v kloboucích a pánech v oblecích, budete vědět, že jste našli k secesi klíč ♥

Secesní Prahou

Ne všechny památky po naší trase pocházejí z jednoho období:

  • všimneme si raně secesních domů a průčelí – pražské prvotiny Jana Kotěry – střídmého a elegantního Peterkova domu na Václavském náměstí z roku 1899 nebo okouzlujícího Ohmannova Hotelu Central v Hybernské ulici, dokončeného v roce 1901,
  • kombinace historizujících slohů se secesními prvky, jako třeba v případě Obecního domu (1912),
  • ale i pozdně secesních staveb, jakou je třeba Palác Koruna z roku 1914 v dolní části Václavského náměstí.

SECESÍ hravě 🙂

V eBooku vás neochudím o základní údaje o stavbě, abyste si památku dokázali zařadit i k jejich autorům; ovšem spíše vás vedu detaily staveb, k probuzení vaší duše a snad i hravého a dětského já; proto vám k vaší cestě doporučuji DALEKOHLED – abyste si sami našli časté legrácky architektů – porůznu ukryté detailíčky, které jsou pouhým okem z úrovně chodníku neviditelné.

Kdo pak toužíte po jiných fotografiích Prahy, než jsou západy slunce nad Karlovým mostem – secesní eBook Vám bude pomocníkem; s ním se provedete Prahou úplně jinak než doposud.

Finální cover

Staňte se průzkumníky

U některých objektů vám dávám tipy i na jejich návštěvu dovnitř – ať už jde o ochutnávku speciálního a nezapomenutelného dortíku v Hotelu Paříž nebo třeba o objev osmihranného bazénu v Paláci Koruna, kde se dnes prodávají gramodesky a z jehož bývalého dna si to zní soul a jazz..

Vaše cesta..

EBook Secesní RANDE S PRAHOU můžete použít podle svých vlastních potřeb: buď si užijete celkovou, přibližně dvouhodinovou procházku secesní Prahou nebo se na jednotlivé památky podíváte samostatně, až se v jejich místě budete pohybovat.

Osobně Vám doporučuji variantu první, kterou využijete i pro své přátele a blízké, se kterými zažijete tolik nezapomenutelných vjemů a objevů, že budete mít pocit, jako byste v secesní Praze strávili mnohem víc, než pouhou hodinu.

Rozhodně jestli do Prahy vyrážíte už poněkolikáté a máte pocit, že už ji znáte a že Vás ničím nepřekvapí, se secesním eBookem máte o překvapení postaráno. A to nejen vy, ale i vaši přátelé, blízcí nebo kolegové..

Těším se, že díky secesnímu eBooku poznáte Prahu, která se před Vámi zatím umně skrývala a z jejíhož objevu budete mít, stejně jako já, nakažlivou radost.

P.S.: Jaksi jsem se  zamilovala do sochaře Františka Bílka, o jehož jedné soše v eBooku píši. Totiž takové milostné dopisy, které psal své milované ženě Bertě před svatbou, by chtěla obdržet snad každá žena. Nebo se mýlím? 🙂 Více najdete tady>>

A pokud byste přece jen rádi využili mé průvodcovské služby, zvu vás na RANDE SE SECESNÍ PRAHOU, komentovanou procházku po secesních památkách!

DÁRKOVÝ POUKAZ

Pořiďte svým blízkým voucher na soukromou prohlídku Prahy s průvodcem!

Komentáře
  • EBook ZDARMA ke stažení
  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • RUBRIKY
  • KDO JSEM?

    Jsem certifikovaná průvodkyně Prahou. Miluji Prahu, její historii i památky, a mám radost, když vám mohu své znalosti předávat, abyste z návštěvy Prahy a jejího poznávání měli zážitek.