Proč blog aneb Praha plná příběhů

Právě jsem se vrátila z krásné procházky Prahou. Trochu jsem potrénovala svůj foťák a dovolila mu dívat se na tu stejnou krásu jako já (on mi zas na oplátku pomůže uchovat vzpomínky na ty nádherné pohledy).

Protože máme bouřkové letní období, po obloze se stále honí nádherná spousta mraků a já se raduji jak malá holka, neboť se různě nakrucují a jsou fotogenické a společně s Prahou jim to moc sluší..

DSC_0056

Původně jsem chtěla vystoupit na stanici metra Malostranská a projít se ke kostelu sv. Mikuláše, ale nějak jsem se zamyslela a dojela až na Hradčanskou. Nejsem ten nadávací typ, co by se na sebe zlobil, že přejel. Naopak jsem svůj omyl uvítala, neboť díky němu mě napadlo, že to aspoň vezmu přes Královský letohrádek a Pražský Hrad, z jehož ochozu pořídím fotky nejen sv. Mikuláše.

Netušila jsem, že mě čeká nádherná letní procházka prvního prázdninového dne, kdy jsem to vzala přes Chotkovy sady, Letohrádek a Pražský Hrad a Nerudovkou ke sv. Mikuláši a dál přes Kampu podél řeky až na Výtoň.

DSC_0082A (6)

Cestou jsem fotila a přemýšlela, proč vlastně bych se s vámi chtěla dělit o zážitky, které mám spojené s Prahou, o historii, kterou znám či o příběhy, které mě fascinují.

♥ Informace o Praze

Povídání o Praze a jejích památkách totiž existuje spousta. Stačí si zadat do vyhledávače internetu název pamětihodnosti a dozvíte se spoustu a spoustu informací o datu výstavby, jejích architektech, sochách, které třeba zdobí průčelí a tak. Většinou je však těch informací příliš, takže přečtete jen něco málo, vytisknete tři A4 papíry informací s tím, že u každé památky se zastavíte a s přítelem či přítelkyní si něco přečtete. Což možná i uděláte, ale: z těch většinou strohých informací si zapamatujete minimum.

Znám samu sebe před lety. Většinou jsem ten papír vytáhla u prvních dvou tří památek, pak už byl dosti pokrčený a osahaný a několikrát složený a pak na něho přítel omylem rozlil kofolu, když jsme plánovali, kam dál.

Nebo lepší varianta: koupíte si průvodce – nezničitelného. Skvěle napsaného. Se spoustou kvalitních a pravdivých informací.

♥ Jenže.

Napadlo mě to dnes u Letohrádku královny Anny, když jsem pozorovala skupinku turistů. Fotili se, povykovali, užívali si. Taky měli skvělý den. Ale říkala jsem si: vědí něco o tom krásném milostném příběhu mezi Ferdinandem I. Habsburským a jeho milovanou Annou Jagellonskou? A proč vlastně nechal letohrádek postavit? A který slavný panovník později z jeho terasy pozoroval hvězdy?

Jak by se asi ti lidé dívali na tuto nádhernou renesanční stavbu italských stavitelů, kdyby ony příběhy znali? Myslím si správně, že by před jejich očima ožila a ještě víc zkrásněla?

Samozřejmě: zajímaly by takové informace ty turisty vůbec? Věřím, že tento můj text čtete právě vy, kteří se chcete o Praze dozvědět něco víc. Pro ty z vás bude můj blog určený.

DSC_0035

♥ Blog

Rozhodla jsem se tedy psát blog. O Praze a  jejích památkách. O historii a o příbězích, které se k ní vážou.

Příběhy si zapamatujete. Strohá fakta už tolik ne. Věřím a doufám, že se mi v mém blogu podaří přiblížit vám Prahu tak, abyste po její návštěvě měli zážitek. Abyste uslyšeli stejně jako já, co vám Praha a její jednotlivé stavby a místa říkají. Abyste se radovali, že jste na těch místech byli a všímali si věcí, které zůstávají neznalým návštěvníkům skryty.

Praha je nádherná, v tom se asi všichni shodneme. A otevírá svou náruč úplně všem, stačí se do ní položit a nechat se vést. Pokud se mi podaří skrze svůj blog pomoci vám užít si Prahu a její architekturu trochu jinak než z běžných průvodců, budu vědět, že mé blogování bude mít a má smysl.

Zatím si můžete zdarma stáhnout eBook s názvem 8 netradičních tipů na nezapomenutelný den v Praze aneb „Václavák“ a „Staromák“ už znám, v němž Vás vedu jedinečnými místy, která Vás inspirují na Vaši vlastní netradiční pražskou procházku.

EBook si můžete zdarma stáhnout zde>>

DSC_0100

DÁRKOVÝ POUKAZ

Pořiďte svým blízkým voucher na soukromou prohlídku Prahy s průvodcem!

Komentáře
  • EBook ZDARMA ke stažení
  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • RUBRIKY
  • KDO JSEM?

    Jsem certifikovaná průvodkyně Prahou. Miluji Prahu, její historii i památky, a mám radost, když vám mohu své znalosti předávat, abyste z návštěvy Prahy a jejího poznávání měli zážitek.