Rande s Prahou

RANDE S ŽIDOVSKOU PRAHOU

aneb Po stopách rabiho Löwa

Pojďte se se mnou projít židovskou Prahou! Navštívíme pražské synagogy v místě bývalého židovského ghetta a podíváme se i na Starý židovský hřbitov.

Objevíme místa spojená s rabim Löwem a tak trochu zapátráme po jeho stopách!

RANDE S ŽIDOVSKOU PRAHOU si užijeme během 2 až 3 hodin

NYNÍ NOVINKA!

POŘIĎTE SVÝM BLÍZKÝM DÁRKOVÝ POUKAZ NA RANDE S ŽIDOVSKOU PRAHOU!

DÁRKOVÝ POUKAZ PLATÍ PRO 2 OSOBY A JE PLATNÝ DO KONCE ROKU 2021

CENA VÁNOČNÍHO DÁRKOVÉHO POUKAZU:

K dispozici máte vstup do těchto památek: Staronová synagoga, Španělská synagoga, Starý židovský hřbitov.

Pro své blízké můžete vybrat variantu komentované prohlídky se vstupem do jedné, dvou, případně všech tří památek (jako u vzorového poukazu).

Komentované RANDE S ŽIDOVSKÝM MĚSTEM PRO 2 OSOBY A VSTUPEM:

  1. DO JEDNÉ VÁMI VYBRANÉ PAMÁTKY: 1100,-
  2. DO DVOU VÁMI VYBRANÝCH PAMÁTEK: 1300,-
  3. DO VŠECH TŘÍ VÝŠE UVEDENÝCH PAMÁTEK: 1480,-

POZNÁTE/DOZVÍTE SE/ZAŽIJETE

Pohár i dům rabiho Löwa

V posledních letech byl odborníky vysloven závěr, že nalezený pohár téměř s jistotou náležel slavnému rabínovi. Těšte se na nádhernou práci minulosti! Ukážeme si i místo, kde stával rabiho dům.

Židovské tradice a svátky

Ukážeme si hlavní předměty, které se vztahují k židovským svátkům a tradicím. Dozvíte se, v kolika letech je židovský chlapec považován za dospělého i co je chanuka, purim i sukot.

Památník obětem holokaustu

Navštívíme pietní místo pro téměř 80 tisíc českých židovských obětí 2. světové války. Povíme si o pražských židovských transportech i důležitých meznících v konečném řešení židovské otázky.

Kamínky pro náhrobní kameny

Dozvíte se, proč je na Starém židovském hřbitově tolik náhrobních kamenů i proč dodnes neuvidíte nikde květiny, ale kamínky. Jeden takový položíme i na hrob rabiho Löwa.

Synagogy

Dozvíte se, co vlastně znamená slovo synagoga a ke kterému důležitému chrámu se odkazuje. Kromě hlavních prvků synagogy si řekneme, proč se pro ženy v synagogách stavěly oddělené galerie.

Model Prahy

Díky digitalizaci se proletíme pražským židovským ghettem 19. století. Povíme si, kolik bylo v Praze synagog a proč musela asanace na přelomu 19. a 20. století v Praze proběhnout.

Pojďte se mnou na RANDE S ŽIDOVSKOU PRAHOU a získejte nezapomenutelný zážitek z míst, kolem kterých možná chodíte, aniž byste je opravdu viděli 😉

Navštivte se mnou krásné synagogy nejrůznějších stylů a ocitněte se tak se mnou na pár hodin v různých stoletích pražské židovské minulosti..

PRO POŘÍZENÍ DÁRKOVÉHO POUKAZU PRO SVÉ BLÍZKÉ PIŠTE DO FORMULÁŘE NÍŽE.

UVEĎTE, O KTERÉ PAMÁTKY MÁTE ZÁJEM. POKUD SE NEMŮŽETE ROZHODNOUT, JSEM VÁM S VÝBĚREM PAMÁTKY K DISPOZICI 🙂

Těším se na naše společné RANDE S ŽIDOVSKOU PRAHOU 🙂

Zvolte si termín svého RANDE a napište mi, kolik vás bude.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.
MgA. Marianna Kadlčíková
MgA. Marianna Kadlčíková
Dejte si RANDE S PRAHOU!

Prahu jsem si zamilovala a protože to mám tak, že to, co si zamiluji, toužím poznat více a do hloubky, udělala jsem si kurz pro průvodce Prahou a rozhodla jsem se své znalosti a zkušenosti sdílet s Vámi. Od roku 2012 jsem certifikovaný průvodce Prahou a mám i průkaz průvodce po Židovském městě, bez kterého nemůžete v synagogách a na Starém židovském hřbitově provázet. Židovská kultura mě fascinuje a Praha se může pyšnit krásnými synagogami na jednom místě. Tak jestli máte chuť, pojďte se se mnou na ně mrknout. Těším se na vás při společném RANDE S ŽIDOVSKOU PRAHOU!