RANDE S KAMPOU

"Kam běží modrá liška? Na Kampu!", zazní v dětské knížce od Andreje Gjuriče Kam běží modrá liška. My nepoběžíme, ale modrou lišku pozdravíme a taky si dáme rande s krásnými domy spojenými s mnoha významnými osobnostmi naší historie.

CO VÁS BĚHEM RANDE

S KAMPOU ČEKÁ?

TROCHA HISTORIE

Dozvíte se, jak vlastně Kampa vznikla i kde se vzal název strouhy Čertovka, a co předcházelo tomu, že se Kampa stala oblíbeným piknikovým místem.

MLÝNY

Povíme si o historii mlýnů i o tom, že dříve měl každý z nich svého osobního strážce - vodníka. Ale nebojte se, jsou to mírumilovní strážci Kampy.

WERICHOVA VILA

O tom, že Kampa i v minulosti přitahovala významné osobnosti kulturního života, určitě víte. Společně si některé z nich připomeneme.

HRNČÍŘSKÉ TRHY

V minulosti se na Kampě pořádaly hrnčířské trhy v místě, kde je dodnes malebné náměstíčko. Tak se na něm porozhlédneme.

..A NEJEN TO BĚHEM 1,5 h RANDE S PRAHOU

V případě vašeho zájmu o RANDE S PRAHOU mi napište a odešlete zprávu přes formulář:

Chcete RANDE S KAMPOU věnovat svým blízkým? Pořiďte jim dárkový poukaz.

A pokud se zajímáte i o ostatní pražské mosty, nejen ten Karlův, vřele vám doporučuji sadu tematických karet RANDE S PRAŽSKÝMI MOSTY, díky nimž se v pražských mostech rychle zorientujete.

Marianna Kadlčíková

průvodkyně RANDE S PRAHOU
Prahu jsem si zamilovala a protože to mám tak, že to, co si zamiluji, toužím poznat více a do hloubky, udělala jsem si kurz pro průvodce Prahou a rozhodla jsem se své znalosti a zkušenosti sdílet s Vámi. Jsem certifikovaný průvodce II. stupně a mám i průkaz průvodce po pražském Židovském městě. Vydejte se se mnou za poznáním útulné Kampy a poslechněte si vyprávění o jejích obyvatelích z říše lidské i vodnické 🙂