RANDE S PRAŽSKÝMI MOSTY

Nechte se okouzlit jedinečnou atmosférou pražských mostů! Projdeme se pěšky od Čechova mostu k železničnímu mostu pod Vyšehradem nebo si můžete zvolit romantickou plavbu po Vltavě a poznat mosty z vodní hladiny.

CO VÁS BĚHEM RANDE S PRAŽSKÝMI MOSTY ČEKÁ?

HISTORIE

Připomeneme si nejstarší brody, první dřevěné lávky i první pražský kamenný most přes Vltavu - Juditin. Nezapomeneme ani na další předchůdce současných mostů, ať už jde o Rudolfovu lávku či most Františka I.

ARCHITEKTURA

Pražských mostů přes Vltavu je celkem 18, my navštívíme jen ty v centrální části, které nás zaujmou svou rozdílnou architekturou. Těšte se tedy na exkurzi do rozličných stavebních slohů.

VÝZDOBA MOSTŮ

S architekturou samozřejmě souvisí také výzdoba. Nejzdobnějším mostem je secesní Čechův most, nejvíce soch a sousoší má samozřejmě most Karlův. Ovšem i ostatní mosty zaujmou, například Mánesův most a jeho kubistické detaily.

PŘÍBĚHY

Každý most nese svůj vlastní příběh, ať už vzpomínku na významné osobnosti nebo zajímavosti při jeho výstavbě. Přes který most rád chodil Albert Einstein nebo otevření kterého mostu se zúčastnil císař František Josef I.? Vše se dozvíte při RANDE S PRAŽSKÝMI MOSTY.

MOSTNÉ

V dřívějších dobách se za přechod přes most platilo mostné - v Praze se výběrčím tak trochu posměšně říkalo Lumíři podle jednoho sousoší na Palackého mostě. Povíme si také, kdy bylo mostné zrušeno a koho se mostné netýkalo.

PAROPLAVBA

Historie pražské paroplavby sahá do 19. století. Dozvíte se o prvních parnících, které brázdily vltavské vody a další zajímavé informace o řece Vltavě. Pokud poplujeme po Vltavě, budete mít vše spojené s nezapomenutelným zážitkem.

..A NEJEN TO BĚHEM 2 - 3 h RANDE S PRAHOU..

V případě vašeho zájmu o RANDE S PRAHOU mi napište a odešlete zprávu přes formulář:

Chcete RANDE S PRAŽSKÝMI MOSTY věnovat svým blízkým? Pořiďte jim dárkový poukaz.

A pokud se o pražské mosty zajímáte, vřele vám doporučuji sadu tematických karet Rande s pražskými mosty, z nichž se rychlou a jednoduchou formou dozvíte o mostech spoustu zajímavostí.

Marianna Kadlčíková

průvodkyně RANDE S PRAHOU
Prahu jsem si zamilovala a protože to mám tak, že to, co si zamiluji, toužím poznat více a do hloubky, udělala jsem si kurz pro průvodce Prahou a rozhodla jsem se své znalosti a zkušenosti sdílet s Vámi. Jsem certifikovaný průvodce II. stupně a mám i průkaz průvodce po pražském Židovském městě. Vydejte se se mnou za příběhy a poznáním skvostů mostní architektury, těším se na vás!